Aktuality

Prvňáčci se stali opravdovými školáky

2.10.2013     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

Již uplynul měsíc od chvíle, kdy jsme do školy přivítali naše nejmladší školáky – prvňáčky.
První dny byly pro ně plné seznamování s novým prostředím, kamarády i dospělými, kteří je budou ve škole provázet po celý školní rok. Úspěšně se pokouší zvládat vše jako opravdoví školáci – dojít v pořádku do školy, zúčastnit se aktivně vyučování a zapojit se do rozmanitých činností, plnit domácí úkoly, orientovat se ve školním rozvrhu, rozumět názvům vyučovacích předmětů, uspořádat své věci do aktovky, zvládnout sebeobsluhu při stolování ve školní jídelně, vnímat zvonění na přestávky i vyučovací hodinu, zvládnout se převlékat do tělocviku, ale také překonávat ranní loučení s maminkou. Je toho dost, co jsme již dokázali a hodně nás toho také čeká. Počítáme do pěti a dokážeme poznat již některá písmena z abecedy, poprvé jsme zažili setkání se spolužáky z jiných tříd.

Stále se bude na co těšit a spolu s paní učitelkou věříme, že na konci roku z nás budou nejen dobří čtenáři, ale i výborná parta kamarádů.

Mgr. J.Kyseláková a Mgr. R.Formánková