Aktuality

Potřetí na Moravském Karlově

20.3.2014     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

Začal měsíc březen a my, žáci 3.A, jsme se už  nemohli dočkat, až vyrazíme již potřetí na ozdravný pobyt na naši školní chatu na Moravském Karlově. A dočkali jsme se. I když jsme pro nepřízeň zimního počasí museli zanechat doma boby, nic nám to neubralo na dobré náladě. S radostí jsme se zabydleli na,,svých“ pokojích a byli jsme tu zase jako doma. I když nebyl sníh, počasí nám přálo a sluníčko se na nás usmívalo každý den. Čekal nás celý týden plný aktivit, her, soutěží, vycházek a sportování, plných pěkných chvil s kamarády z naší třídy i z Moravičan.

První den jsme prožili v duchu příběhu Pirátů z Karibiku. Hledali jsme poklad kapitána Jacka Sparrowa, který byl dobře ukrytý v lese v zasypaném starém sklepení. Druhý den byly Olympijské hry 2014 na Moravském Karlově. V sportovních disciplínách se velmi dobře umístili: V. Karafiát, Z. Vašatová, F. Höchsmann, T. Karafiátová a N. Kolářová. Všichni jsme si za snažení odnesli krásnou olympijskou medaili a pěkné ceny. Středa patřila Indiánům. Zhotovili jsme si indiánské čelenky a putovali jsme po indiánských stopách. Večer při táboráku jsme si opekli špekáčky a vyzkoušeli si odvahu na noční Indiánské stezce. Čtvrtek byl celý v duchu Masopustu. Čekalo nás plno soutěží, za které jsme získávali odměnky a za ně jsme pak mohli nakupovat různé dárečky na ,,Moravskokarlovském“ jarmarku. Večer jsme masopustní den zakončili rejem nádherných masek, které jsme si přivezli z domova. Nechyběly ani společenské hry a také tanečky. I večeře byla stylová – masopustní koblihy, které nám moc chutnaly.

Na Karlově jsme prožili plno krásných chvil, na které budeme jistě velmi dlouho rádi vzpomínat.

Mgr. Marie Horáková