Aktuality

Podej ruku knize

16.3.2012     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

Dne 15. března 2012 se zúčastnili žáci naší školy akce, kterou pořádalo Mohelnické kulturní centrum v sále domu kultury v Mohelnici. Tato akce byla zaměřená na předčítání z oblíbené knihy před veřejností se zaměřením na dílo Boženy Němcové, která má letos výročí 150 let od úmrtí.

 Žáci 4.A, 5.A a 5.B si připravili úryvek své oblíbené knihy, který přečetli před svými spolužáky a veřejností. Přesvědčili tak veřejnost, že v době počítačů jim není kniha cizí a rádi ve svém volném čase sáhnou po svém oblíbeném autorovi a prožijí děj se všemi postavami od začátku až do konce. Zaujetí pro četbu bylo oceněno i organizátory akce, kteří děti pochválili za pěkný přednes a poutavé čtení. Za své vystoupení sklidil každý potlesk, dostal volnou vstupenku na večerní film v kině a sladkou odměnu. Na závěr si děti prohlédly výstavu knih v předsálí DK a zkusili si psát husím brkem.