Aktuality

Ozdravný pobyt 2.A a 2.B na Moravském Karlově

18.6.2012     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

První týden v červnu roku 2012 žáci 2.A ,2.B třídy prožili na školní chatě v Moravském Karlově. Školní chata v Moravském Karlově se nachází uprostřed krásné přírody na úpatí Orlických hor a Jeseníků, asi 2km od obce Červená Voda v Pardubickém kraji.
Námětem pobytu byla – Africká zvířata. Děti byly rozděleny do skupin Zebry, Žirafy, Lvi a Opice. Každý den děti plnily mnoho zajímavých úkolů. V pondělí byl Zebří den, kdy jsme ověřovali zebří rychlost, dovednost, orientaci pomocí smyslů, hledali jsme africké diamanty / fazole a čočka /, stavěli kamenné stavby. Večer jsme vytvořili se skupinách vlajku, pokřik a prezentaci jednotlivých zvířat.
Opičí den přinesl opičí dovednosti, obratnosti a chytrosti: opičí dráha v potoku, zhoupnutí přes potok, práce s hlínou, výroba afrických korálků a šamanské masky.
Žirafí den byl náročný, neboť nás čekala Cesta za pokladem Žirafí královny/ celoodpolední výšlap k místní rozhledně/. Během cesty jsme plnili různé úkoly. Večer u ohniště jsme si zazpívali písně, opekli buřtíka a závěr dne korunovala tolik očekávaná a obávaná večerní stezka odvahy. Poslední Den lva jsme si užívali kolem chaty – malovali jsme zvířátka na silnici, stavěli Zoo v lese, chlapci jako lvi zápasili v kopané a děvčata hrála míčové hry. Večerní program byl velice veselý, protože na chatě probíhal karnevalový rej masek, tančili jsme Labadu, tanec s balonky, Kompot a Židličkovanou. Nechybělo ani každodenní krátké dopolední vyučování a samozřejmě i velmi pěkná výzdoba jídelny, kterou si děti zhotovily během pobytu.
Celý pobyt provázela velmi příjemná atmosféra, dobrá nálada, chuť do práce a příjemný pocit uspokojení po návratu domů. Na školu v přírodě budeme určitě dlouho a rádi vzpomínat.

Dagmar Čepová, Jitka Kyseláková