Aktuality

Němčina je super

3.4.2024     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Koncem března navštívili naši školu studenti německého jazyka z Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci spolupracující s Vědeckou knihovnou Olomouc, kteří v rámci projektu „Deutsch ist super“ motivovali žáky k výběru němčiny jako dalšího cizího jazyka. Provedli žáky šestých tříd několika stanovišti. Šesťáci zde ve skupinkách plnili úkoly v podobě her, hádanek, křížovek, puzzle či přiřazování obrázků k německým slovíčkům. Během netradiční hodiny se setkali s cizím jazykem, který je pro ně zatím neznámý, a mohli hravou a zábavnou formou zjistit, že se němčiny nemusejí bát.

Tento projekt vznikl pod záštitou Ústavu cizích jazyků Slezské univerzity v Opavě v roce 2010 s cílem aktivně podpořit na školách výuku německého jazyka. Jazykové animace finančně podporují Bohemia Troppau, ops., Goethe Institut Praha a nakladatelství Hueber.

Při velkém počtu německých firem u nás a při otevřeném pracovním trhu v německy mluvících zemích je samozřejmé, že naše škola nabízí kvalitní výuku tohoto cizího jazyka.

Mgr. Jolana Winklerová