Aktuality

Návštěva basketbalistů z BK NH Ostrava na ZŠ Mlýnská

26.2.2024     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

V pátek 24. 2. 2024 navštívili naši základní školu hráči basketbalového klubu NH Ostrava Rashad Madden, Elyjah Williams a Ben Stevens doprovázeni asistentem trenéra Nihatem Gürbüzem.

Nejprve hosté navštívili 3. – 5. ročníky, kde se děti dozvěděly spoustu zajímavých informací z basketbalového prostředí a také si procvičily angličtinu při komunikaci s hráči. Poté se akce přesunula do tělocvičny, kam přibyli žáci z 2. stupně. Zde hráči předvedli své dovednosti v podobě smečů do koše, střelby z tříbodové vzdálenosti a další různé soutěže, do kterých byli zapojeni také dobrovolníci z řad žáků. Celou akci okořenil také exhibiční zápas mezi hráči NH Ostrava a naším školním basketbalovým týmem, který nás úspěšně reprezentoval v soutěži JrNBA. Na konci nesměla chybět autogramiáda včetně společného focení.

Tato akce se velmi vydařila a doufáme, že vzbudila v dětech zájem o sport, protože ten hraje ve zdravém vývoji velmi důležitou roli.