Aktuality

Naši školu navštívila spisovatelka

9.3.2023     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Ve dnech 20.-21.2. 2023 přijala pozvání na  naši školu paní spisovatelka Lenka Jakešová. Pro mladší žáky měla připravený téměř hodinový program. Ten se skládal z četby úryvků jejich knih a hudebně pohybové části doprovázené zpěvem, tancem a hudbou, které  je sama autorkou.

Seznámila malé čtenáře s tituly: Pohádky z lesa, Co si stromy vyprávějí nebo Dobrodružství se snovíkem. Kniha Kamarádi na výletě je autorčina pohádková prvotina, kterou doplnila písničkami vhodnými pro děti předškolního věku..

Dětem se setkání velmi líbilo, měly na paní spisovatelku spoustu zajímavých otázek a možná byly i překvapeny, jak obtížná je cesta vzniku knihy od chvíle, kdy ji autor napíše, až do jejího prodeje.