Aktuality

Mikulášská nadílka

18.12.2019     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

V prosinci děti netrpělivě očekávají příchod Mikuláše se svojí družinou. Některé se těší, jiné vzhlíží k těmto postavám s respektem. Dne 5. prosince zavítal opět po roce Mikuláš se svojí družinou na obě budovy naší základní školy. Ty nejmenší žáčci již od rána netrpělivě vyhlíželi ze tříd, jestli už náhodou nejdou….. Mikuláš, čertíci i andílci přišli, jak slibovali. Děti se zpočátku ostýchaly, ale když se ukázalo, že letos jsou čerti hodní a kamarádští, neváhaly jim podat ruku na znamení, že se nebojí. Mikuláš vyzval děti, které v uplynulém období měly nějaké hříchy, aby se přišly vykoupit. U tabule potom jednohlasně slibovaly, že se polepší a jako důkaz přidaly písničku nebo písničku. Mikulášská družina odměnila všechny děti drobnými sladkostmi a už pospíchala zase o dům dál…

Aleš Plhák