Aktuality

Lyžařský výcvik – 1. turnus

16.3.2023     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

V týdnu od 13. – 18. února 2023 se žáci ze sedmých tříd zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu v Moravském Karlově.

Zázemí nám poskytla školní chata a samotný výcvik probíhal ve SKI areálu Šanov, kam nás každý den vozil domluvený ski bus. Celkem se tohoto kurzu zúčastnilo 22 lyžařů a 8 snowboardistů, kteří byli podle svých dovedností rozděleni do několika skupin. Ti, kteří již zkušenosti s lyžemi či snowboardem měli, se snažili svůj styl vylepšit a vypilovat. Začátečníci, kterých bylo na tomto kurzu většina, se snažili hlavně o to, aby se naučili základy sjezdového lyžování a snowboardingu, zvládli vyjet na vleku a bezpečným způsobem sjet kopec. Myslím, že tento cíl byl splněn a u mnohých bylo patrné nadšení z nově nabytých dovedností a touha na hory ještě někdy zavítat.

Díky dobrým sněhovým podmínkám jsme stihli také zimní vycházku k nedaleké rozhledně, kterou ti nejodvážnější absolvovali dokonce na běžkách.

Při večerních programech, hrách, ping-pongu, diskotéce a jiných aktivitách docházelo ke stmelení kolektivu, což je další obrovskou výhodou obdobných akcí. Zároveň se žáci a učitelé poznali i v jiném než školním prostředí, což vždy jejich vzájemný vztah obohatí.

O děti se celý týden starali učitelé a instruktoři v jedné osobě Klára Strupková, Vojtěch Zeman, Petr Lipka, Petr Zbranek a zapomenout nemůžeme ani na paní zdravotnici Drahu, díky které všichni vydrželi až do konce kurzu.

Co říci na závěr? Snad jen poděkovat všem zúčastněným za pohodový týden na horách, který nás všechny obohatil o nové a nevšední zážitky, na které mnozí nikdy nezapomenou.

                                                                                                                                  Mgr. Vojtěch Zeman