Aktuality

Letní tábor v Moravském Karlově

13.9.2012     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

Základní škola Mlýnská Mohelnice opět pořádala od 9. do 15. července 2012 dětský tábor v Moravském Karlově pod názvem „Šmoulov“.
Tábora se zúčastnilo 47 dětí od 7 do 12 let. Děti byly rozděleny do čtyř oddílů, jejiž název si samy vymyslely. Měli jsme tedy „Šmoulíky“, „Stopaře“, Kuchaříky“ a „Kutily“. Za svůj oddíl plnily různé úkoly a soutěže.
V průběhu tábora jsme se vydali na nedalekou rozhlednu, podnikli celodenní výlet do Vojenského muzea v Králíkách, vyráběli různé ozdoby. Navštívili nás i manželé Podolští se svými vzácnými sovičkami. Nejenom děti, ale i vedoucí tábora s obdivem sledovali krásu ptáků. Dozvěděli jsme se mnoho z jejich života, a také nám bylo umožněno pohlazení Výra velkého. Každý táborník dostal modrý šátek a triko, na které si dle vlastního výběru nakreslil šmoulí postavičku.
S táborem jsme se rozloučili maškarním karnevalem a vyhodnocením týdenního pobytu.

Děkujeme firmě Siemens s.r.o. za poskytnutí finančního příspěvku.

Za všechny účastníky tábora hlavní vedoucí tábora Eva Skřivánková.