Aktuality

Jarní FLORA 2022

26.4.2022     Milan Horký     zpět do sekce Aktuality

Ve čtvrtek 21. dubna se vydali žáci 7. C v rámci předmětu pěstitelství do Olomouce, aby zhlédli velice oblíbenou jarní etapu mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2022, která se na výstaviště vrátila po dvou letech covidových omezení. Program se rozprostřel do několika pavilonů i do jejich okolí. Ústřední expozice výstavy se nesla v duchu koloběhu života s podtitulem Květy a světy. Celkem bylo do expozic nainstalováno na deset tisíc stonků rostlin a své zastoupení zde mělo až 250 rostlinných druhů. Působivý zážitek nabídl pavilon E, ve kterém návštěvníci z České republiky i zahraničí obdivovali od otevření výstavy unikátní bonsaje staré sto až šest set let. V další budově výstaviště pak byla prezentována práce soukromých zemědělců.
Mnozí žáci z naší školy byli na takové výstavě poprvé. To, že se jim v Olomouci líbilo, připomínaly balíčky a igelitové tašky s rostlinkami, cibulkami nebo třeba kaktusy. Určitě se v nich probudil větší zájem o přírodu a samotné pěstování rostlinek a zajisté budou mít zájem se podívat na podzimní výstavu i v září.
                                                                         Mgr. Milan Horký