Aktuality

Druhé adaptační setkání budoucích prvňáčků na ZŠ Mlýnská

16.5.2013     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Druhé adaptační setkání budoucích prvňáčků na ZŠ Mlýnská, jejich rodičů nebo prarodičů a paní učitelek 1. tříd, se na naší škole neslo ve sportovním duchu.
Budoucí prvňáčci do školy přispěchali ve sportovním oblečení a netrpělivě čekali na to, co si pro ně paní učitelky připravily tentokrát. Děti i rodiče nahlédli do hlavní tělocvičny naší školy, kde již probíhaly tréninky sportovních kroužků, poté vystoupali do malé tělocvičny – gymnastického sálu. Po krátkém připomenutí pravidel chování v tělocvičně se děti s chutí pustily do jednotlivých disciplín. Svoji obratnost ukázaly v soutěžení ve družstvech, při činnostech s míčkem, svoji rychlost uplatnily ve slalomovém běhu, svoji ohebnost při cvičení na žíněnkách. Odměnou za zdatnost při cvičení bylo dětem krátké cvičení s barevným padákem ve velké tělocvičně, kde se do činnosti zapojili i někteří rodiče. Vždyť cvičení s takovým padákem je nejen velkou zábavou, ale také společným úsilím celého kolektivu. A zdá se, že naši budoucí prvňáčci budou kolektivem opravdu povedeným.
Tak tedy, milé děti, užívejte si krásných jarních a letních dnů a 1. září zase na shledanou ve škole!

R. Formánková, D. Čepová