Aktuality

Do naší školy přijel sv. Martin

12.11.2017     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

O 11.listopadu se říká, že v tento den má sv. Martin přijet na bílém koni. I žáci a učitelé ZŠ Mlýnská se  nechali inspirovat touto starou českou pranostikou  a pozvali si v pátek 10. listopadu děti z mateřské školy Na Zámečku, aby společně Martina u nich ve škole přivítali.

Po krátkém uvítání malých předškoláků  Martin na bílém koni do školy opravdu přijel. Postarali se o to svým vystoupením žáci 6. ročníku. Na děti poté čekaly pracovní dílny, kde si předškoláci vytvořili svého svatomartinského koníka. Také se dozvěděli mnoho zajímavého o původu svátku svatého Martina. Povídali si o pranostikách, zazpívali  písničky, recitovali básničky a hádali hádanky. V tělocvičně si dostatečně zasportovali – kouleli sněhové koule, jezdili na gumových konících, chodili ve stopách, sklouzli se po klouzačce, strefovali se do sněhuláků. Jako památku na tento den si malí předškoláci odnesli svého svatomartinského koně.

I když sníh letos  o sv. Martinu nepadal, určitě to nikomu z dětí nevadilo a určitě se těší na bohatou bílou nadílku někdy později!

Mgr. Aleš Plhák