Aktuality

Burza škol přilákala mnoho zájemců

12.11.2016     Aleš Plhák     zpět do sekce Aktuality

Dne 10. listopadu 2016 proběhla v Domě kultury v Mohelnici Burza středních škol, kterou pořádala již po čtvrté  Základní škola Mohelnice – Mlýnská.  V letošním roce se prezentovalo 22 středních škol z Mohelnice, Zábřehu, Šumperka, Litovle, Uničova, Olomouce a dalších míst nejen Olomouckého kraje.  Svá zastoupení měly již tradičně mohelnické firmy Hella – Autotechnik a Siemens.  Burza se konala v odpoledních hodinách a navštívilo ji přes 200 žáků základních škol z Mohelnicka. Někteří si přišli pro cenné informace sami, jiné doprovázeli rodiče. Školy se na burze všestranně prezentovaly  a jejich zástupci  ochotně odpovídali na dotazy  týkající se výběru budoucího  studijního  oboru.

Úkolem akce bylo zprostředkovat žákům a jejich rodičům co největší množství informací o středních školách v regionu a nabídnout vycházejícím žákům škálu studijních a učebních oborů. Pro žáky 8. tříd byla motivací a důvodem k zamyšlení v rozhodování o budoucím studiu. Těší nás, že se burza škol setkala u návštěvníků s  kladnou odezvou a stává se již tradiční podzimní akcí určenou pro budoucí studenty. Poděkování patří pořadatelům za organizaci burzy a místním firmám za vstřícnost a spolupráci.

 Mgr. Aleš Plhák