Aktuality

Beseda s Miladou Motlovou

3.5.2018     Irena Pobucká     zpět do sekce Aktuality

V pondělí 23. dubna přijali žáci 3. ročníku se svými učiteli pozvání Městské knihovny v Mohelnici na besedu s mohelnickou rodačkou, etnografkou, redaktorkou a spisovatelkou paní Miladou Motlovou. Hlavním předmětem besedy byla prezentace a vyprávění o vzniku její poslední knihy, knihy Mančí a Jonáš.

Na besedu jsme se v hodinách čtení postupně připravili. Společně jsme si knížku přečetli, seznámili se s jejím obsahem a hlavním tématem. Knihu četli žáci s velkým zaujetím. Námětem knihy byl totiž život obyčejné rodiny a jejích domácích mazlíčků – koček, které tvořily hlavní děj celé knížky. Na poutavé besedě jsme se dozvěděli další zajímavé podrobnosti k obsahu. Kočičí příběh byl totiž napsán podle skutečných událostí, které byly doplněny dalšími dějovými prvky, aby se stal příběh zajímavějším i s tím, že hodně nových informací o chování koček musela dopředu paní Motlová nastudovat.. Po rozboru knihy po obsahové stránce jsme si s paní spisovatelkou povídali o tom, co všechno předchází tomu, než kniha vznikne či o tom, jak se vlastně spisovatelkou stala.

Na závěr besedy jsme si připravili několik otázek i návrh, zda by nebylo možné příběh animovat. Jestli se nám nápad splní, necháme se překvapit. Na závěr paní Motlová ocenila znalosti dětí, jejich zájem o čtení a popřála dětem spoustu příjemných chvil s četbou.

Některým dětem, kteří ve své knihovničce její knihu našli, na památku paní spisovatelka svoji knížku podepsala.

I.Pobucká