Aktuality

Adaptační setkání na Mlýnské

28.3.2016     Renáta Formánková     zpět do sekce Aktuality

Ve středu 16. března se ve své budoucí třídě setkali nově zapsaní žáčci 1. tříd. Do školy s sebou přivedli i své rodiče a prarodiče a na vlastní kůži si vyzkoušeli, jaké je být školákem.

Po přivítání a představení paní ředitelkou a paní učitelkami si děti společně zahrály seznamovací hry, s pomocí interaktivní tabule si povídaly o tom, co do školy patří, jak bude vypadat obsah aktovky, která bude každodenním pomocníkem malých školáků. Děti řešily zábavné úkoly matematických představ, v rámci rozvoje grafomotoriky vyzdobily jednoduchými tvary teplý pletený svetr a v závěru si pomocí geometrických tvarů podle vlastní fantazie a chuti sestavily dopravní prostředky, domečky a jiné obrázky.

Již nyní jsou všichni zvědaví na další setkání, které se uskuteční ve středu 20. dubna v 15 hodin. Obsahem setkání budou rukodělné a sportovní činnosti. Proto si, děti, nezapomeňte vzít vhodné oblečení a obuv do tělocvičny.

Těší se na vás a vaše blízké paní učitelky Dagmar Čepová a Renáta Formánková