Úspěchy na soutěžích

Zeměpisná olympiáda

26.2.2024     Aleš Plhák     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Poslední lednový den proběhlo na naší škole školní kolo Zeměpisné olympiády. Soutěžilo se v kategorii „A“ (6. ročník), „B“ (7. ročník) a „C“ (8. a 9. ročník). Na žáky čekalo spoustu zajímavých úkolů, při jejichž řešení museli prokázat určitou úroveň znalostí, logické uvažování a schopnost pracovat se školním atlasem světa. Celkem se školního kola zúčastnilo 54 žáků.

Do okresního kola postoupili vždy dva nejlepší z každé kategorie. Mezi šesťáky to byli Nella Kratochvílová a Jakub Lehanka, mezi sedmáky Dominik Kappl a Otakar Wolny a mezi osmáky a deváťáky Eva Konečná a Tereza Hamplová.

Okresní kolo se uskutečnilo 21. února v Šumperku a naši žáci si v něm v konkurenci jiných škol nevedli vůbec špatně. Nella Kratochvílová obsadila 7. místo a Jakub Lehanka 12. místo z celkem 33 soutěžících. Eva Konečná obsadila 20. místo a Tereza Hamplová 23. místo z 33 soutěžících. Největšího úspěchu dosáhl Dominik Kappl, který v konkurenci dalších 30 žáků, svou kategorii vyhrál a zajistil si tak postup do krajského kola, které se uskuteční 27. 3. v Prostějově. Doufejme, že zopakuje vynikající výkon z okresního kola a popere se o postup do celostátního finále.

Všem soutěžícím děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Vojtěch Zeman, Mgr. Hana Vyplašilová, Mgr. Veronika Suková