Úspěchy na soutěžích

Zeměpisná olympiáda

4.3.2016     Petra Kajnarová     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

10. února 2016 se v Šumperku konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Naši školu reprezentovali tři nejlepší žáci – vítězové školního kola zeměpisné olympiády v jednotlivých kategoriích.

Okresního kola se zúčastnilo celkem 34 žáků základních škol z celého našeho okresu. V soutěži se testovaly tři typy znalostí a dovedností. Soutěžící si nejprve prověřili, jak umí pracovat s atlasem a mapou, potom následoval písemný test geografických znalostí a nakonec předvedli svoje znalosti v praktické části.

Naši žáci se v soutěži neztratili.

Adam Urbášek  ze  6. B obsadil krásné 2. místo a postupuje do krajského kola ZO.

Matěj Bizek ze 7. B se umístil na 8. místě a Michal Cmíral z 9. A skončil na 14. místě.

Žákům děkujeme za reprezentaci školy a Adamovi přejeme hodně štěstí a úspěchů v krajském kole.

Helena Pallová, Hana Vyplašilová