Úspěchy na soutěžích

Velký úspěch naší žákyně Doroty Večerkové

13.11.2012     Irena Pobucká     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Nedávno jste se mohli na tomto místě dočíst o postupu pěti žáků 5. A do krajského kola Logické olympiády. Připomenu, že základního kola soutěže se zúčastnilo 6 965 žáků 1. stupně ZŠ, z toho z Olomouckého kraje 448. Krajské kolo proběhlo 2. 11. 2012 v Národním domě v Prostějově.

151 účastníků třech věkových kategorií přivítal primátor Prostějova Miroslav Pišťák a za organizátory soutěže člen společnost Mensa Tomáš Blumenstein. Poté čekaly na soutěžící 2 sady písemných testů a část promítaná. Úloha byla zobrazena na plátně a nejrychlejší řešitel získal za správnou odpověď body. Pokud však neodpověděl správně, body ztratil. Po tomto vyčerpávajícím souboji dostali soutěžící oběd a těšili se na vyhlášení výsledků. Ceny pro nejlepší byly velmi atraktivní- tablety, digitální fotoaparáty, společenské hry a hlavolamy. Hlavní odměnou je postup do celostátního finále, které se uskuteční v Praze v 26. 11. v Míčovně Pražského hradu.
Máme všichni velkou radost, že mezi postupujícími je i naše žákyně Dorota Večerková. V soutěži se velmi dobře umístili i další naši žáci:

Pořadí, příjmení,  jméno,  třída
3. – 4.    Večerková, Dorota 5.A finalista
13. – 14. Zbranek, Michal 5.A
15.           Höchsmann, Martin 5.A
18. – 19. Doležal, Lukáš 5.A

Všem zúčastněným gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Dorotce pak přejeme, ať se jí daří v pražském finále.

Hana Wiesnerová