Úspěchy na soutěžích

Velké finále v ČEZ Street Hockey 2013 i s Mlýnskou !!

22.4.2013     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Dalším velkým sportovním úspěchem žáků ze základní školy Mlýnská Mohelnice se stal postup mladších žáků do finále turnaje ČEZ Street Hockey 2013. Jedná se o masový hokejový turnaj, hraný v Moravskoslezském a Olomouckém kraji a v okrese Vsetín, který je určen žákům do 13 let. Turnaj je dostupný širokému okruhu dětí, kterého se účastní pětičlenná družstva s náhradníkem. Cílem pořadatelů bylo zapojit do turnaje co největší počet dětí. Dát příležitost zahrát si na turnaji i dětem, které nejsou organizovány ve sportovních oddílech a podpořit tak možnost jejich sportovního vyžití. Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se! – to je hlavní krédo pořadatelů. Dalším cílem bylo nabídnout dětem aktivní způsob strávení volného času a preventivně tak působit v boji proti kriminalitě. Zapojením dětí do tohoto turnaje ukázat způsob a možnosti jak strávit volný čas a motivovat je k aktivnímu způsobu života.
Cestu Mlýnské do finále, které se uskuteční v ČEZ Aréně v Ostravě, se postupně pokusily zkřížit 2 týmy ze Šumperska (Mírov a Postřelmov). Těžším soupeřem pro Mlýnskou, pak byl ve 2.kole, což bylo Předkolo finále, velmi zdatný tým ze ZŠ Postřelmov. Nejdříve hráli mohelničtí v Postřelmově, kde nezachytili drtivý nástup soupeře a v poločase prohrávali 0 : 5 a víc než zkorigování skóre na 3 : 6 se jim přes veškerou snahu nezdařilo. V odvetě za 14 dnů v Mohelnici se se soupeřem střídali ve vedení a šťastný konec pro Mlýnskou v poměru 7 : 6. Následovalo pětiminutové prodloužení a v něm rozhodující “zlatý gól” minutu před koncem vsítila Mlýnská. Obrovská radost a euforie byla znát na každém mohelnickém hráči a tolik vysněné Velké finále v ČEZ Aréně v Ostravě se stane skutečností. A tak se již potřetí v krátké historii turnaje podívají žáci z Mlýnské až přímo do ostravského finále!!!