Úspěchy na soutěžích

Velké finále Polar Street Hockey 2019

16.4.2019     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

I letos dosáhli v již 16. ročníku florbalového turnaje žáci ze ZŠ Mlýnská na finálovou účast v POLAR Street Hockey. Už postup mezi 64 nejlepších týmů z Moravskoslezského, Olomouckého kraje a z okresu Vsetín je pro tyto 13tileté hráče velký úspěch. Vždyť zahrát si Velké finále ve SC Dubina v Ostravě, kde hráli v semifinále Tipsport extraligy mužů i hráči 1. SC TEMPISH Vítkovice, se hned tak každému nepoštěstí. Přesto jejich účinkování, které se uskutečnilo ve čtvrtek 11. dubna, již bohužel nemělo výsledkově velmi hodnotné pokračování úspěšného tažení.
Po tolik očekávaném losování nám osudí opět přiřklo soupeře z Ostravska, kde je florbal na školách i v oddílech velmi populární a na vyšší úrovni než v našem kraji. Byli to hoši ze ZŠ Vratimov, Datyňská 690. Po počáteční euforii a poměrně rychlém vedení 2 : 0, kdy se zpoza brány téměř totožnými góly prosadili Davidové Horák a Karafiát. Poté se hra vyrovnala a soupeř se osmělil několika tvrdými střelami na branku, kterou však bezpečně hájil Honza Holátko. Po naší nepozornosti a zastavení hry, kdy na vedlejším hřišti zapískal rozhodčí a naši hráči si mysleli, že to patří nám, soupeř zakombinoval a bezbranný Honza lovil míček z brány. Snížení soupeře naše hráče povzbudilo a po pěkných kombinacích a následných střelách Fryčovského a opět Horáka jsme navýšili skóre o 3 branky. Ve druhém poločase Vratimovští stříleli z každé pozice a podařilo se jim i snížit, ale následně po pěkné střele Davida Horáka, kterému se tak podařil hattrick, se uzavřel výsledek na 5 : 2 pro Mlýnskou.
Po téměř 90 minutovém čekání na další zápas jsme nastoupili k dalšímu utkání proti ZŠ Porg Ostrava – Vítkovice. Hráči z této školy byli vyzrálejší nejen hrou, ale také svými postavami, když byli o hlavu vyšší než mohelničtí subtilní florbalisté. Po přesně umístěných střelách z poloviny hřiště, když naši jen zbytečně ustupovali namísto těsného bránění, jsme do poločasu prohrávali 0 : 3. Následovalo provokování soupeřova útočníka s nesportovním chováním a potyčka s vyloučením na obou stranách. Toto nespravedlivé rozhodnutí nás povzbudilo do útoku a následná umístěná střela Petra Bílka korigovala skóre o dvě branky. Čas rychle ubíhal a mnoho ho na vyrovnání nezbývalo. Otevřená hra do útoku byla bohužel potrestána další brankou v naší síti z poměrně velké vzdálenosti. Prohráli jsme 4 : 1, ale za předvedenou hru se nemusíme stydět. Celkové přibližně 20. místo z 64. ve Velkém finále a celkově z více jak 150 škol v tomto ročníku, je dobrá reprezentace školy i města Mohelnice.
Mlýnskou reprezentovali: brankář Jan Holátko (7.B), obránce David Horák (7.A), Petr Bílek (7.C) a útočníci Jan Fryčovský (7.A), Lukáš Hroch (7.C) a David Karafiát (5.B).