Úspěchy na soutěžích

V Podzimní mohelnické florbalové lize zvítězila Vodní

1.12.2011     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Jako správnou detektivní zápletku mělo poslední kolo IV.ročníku PMFL mladších žáků ve florbalu. Po dvou odehraných kolech měli favorizované týmy žáků z Vodní a pořádající ZŠ Mlýnská stejné bodové zisky. Do vzájemného souboje na závěr turnaje měli lepší výchozí postavení hráči z Mlýnské a to díky lepšímu skóre a tak jim stačila i remíza k celkovému vítězství. Na tu ale určitě nehráli.

Hned od úvodního hvizdu se útoky přelévaly od jedné bráně ke druhé, přesto více ze hry měli domácí, kteří se také v závěru 1.třetiny ujali vedení díky individuální akci Platka. Byly to právě přílišné samostatné akce a sólování Mlýnských, které ve druhé třetině obrátily stav ve prospěch kolektivní a kombinační hře hráčů z Vodní. Ani závěrečná třetina nezměnila obraz hry a navíc dvě vyloučení v neprospěch domácích utlumily jejich závěrečný tlak. A tak zkušeně a s přehledem hrající „Vodníčci“ přidali i další branky a konečný stav 6 : 3 je pro „Mlýnky“ až příliš krutý.

První místo tedy obsadilo družstvo ZŠ Vodní, kteří si tak zopakovali umístění z roku 2009. Druhá skončila ZŠ Mlýnská „A“, třetí místo si vybojoval druhý tým z Mlýnské, v jehož kádru bylo i několik hráčů z 1.stupně, kteří by hráli v kategorii elévů a méně zkušených hráčů z 6.ročníku.
Kromě soutěže družstev také probíhaly soutěže jednotlivců. Kanadské bodování bylo již od prvního zápasu zcela v režii Vojtěch Platka, který v každém zápase svého družstva Mlýnská „A“ utíkal ostatním aktérům. Stal se i nejlepším střelcem s 11 góly a získal také ocenění nejrychleji vstřelené branky. Tu vsítil už po 18 sekundách hry proti Mlýnské „B“. Nejlepším nahrávačem na branku za 7 asistencí se stal Petr Laštůvka rovněž z Mlýnské „A“. Nejlepším brankářem s nejvyšším procentem úspěšných zásahů byl vyhlášen Martin Kroupa také z Mlýnské „A“ s průměrem úspěšných zásahů rovných 90%. Nejslušnějším družstvem pak byli Vodníčci, když neměli za celý turnaj ani jednoho vyloučeného hráče.

Velké poděkování patří všem pořadatelům, kteří se podíleli na hladkém průběhu turnaje, a také sponzorům, kteří věnovali do soutěže hodnotné ceny. Věříme, že v těchto aktivitách se bude pokračovat i v dalších letech, a že se rovněž zvýší zájem o florbal i ze strany dalších týmů a škol mohelnického regionu.

Mgr.Milan Horký, pořadatel turnaje

Nebyly nalezeny žádné obrázky