Úspěchy na soutěžích

Úspěch v logické olympiádě

27.11.2017     Irena Pobucká     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.
V základním kole soutěžící vyplní krátký on-line test. Tohoto kola se letos zúčastnilo i 11 žáků naší školy, všichni v kategorii A (2. – 5. ročník). V konkurenci 869 soutěžících našeho kraje a 14 483 celé republiky se rozhodně neztratili. Žáci Marek Michna, Kamila Doleželová, Andrea Drozdová a Sabina Volčíková z 5.A se umístili v první stovce žáků olomouckého kraje.
Nejlépe si vedl Marek Michna, který postoupil do krajského semifinále v Prostějově, kde mezi 45 soutěžícími obsadil krásné 11. místo.Blahopřejeme.
Hana Wiesnerová