Úspěchy na soutěžích

Úspěch na recitační soutěži

1.4.2016     Pavel Grünwald     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

S přicházejícím jarem a probouzející se přírodou se začali připravovat příznivci krásného slova na recitační soutěž, aby potěšili sebe i přihlížející posluchače přednesem uměleckého textu.

Školního kola soutěže se na druhém stupni zúčastnilo 16 recitátorů. Připravili si poezii i prózu, texty veselé i vážnější, klasické i moderní. A jak to všechno dopadlo?

Ve třetí kategorii (6. a 7. třídy) si nejvíce přesvědčivě vedla Hana Králová ze 7. A s ukázkou z Deníčku moderního fotra autora Dominika Landsmana. Druhé místo vybojovala Adéla Gerešová ze 6. B s básní Zdeňka Kriebla Kuplet o bláznivém městě Neplechově. O třetí příčku se podělili Roman Husárek (6.B) s úryvkem z Čapkovy Dášeňky, Carla Osičková (6.B) s básní Zdeňka Svěráka Rovnátka a Barbora Horová (6.B) s textem Jiřího Žáčka Pivo-shop U Medvěda.

Jako tradičně měla kategorie čtvrtá, tedy 8. a 9. třídy, zastoupení méně početné. Nejvíce porotu ohromila svým podáním textu z knihy Lásky jedné rusovlásky autorky Cahy Cassidy Adéla Sedláčková z 8. B. Na 2.-3. příčce se umístili Jakub Horák s básní J. Brzechwy Rozdělovací znaménka a Daniel Winkler s úryvkem z Jirotkova Saturnina (oba z 8. A).

Z každé kategorie postupovali první dva soutěžící do okrskového kola, které se konalo 26. 3. 2016 v DDM Magnet Mohelnice. Zde dvě naše želízka v ohni dokázala vybojovat medailová umístění! Ve třetí kategorii obsadila Hana Králová 3. místo a v kategorii čtvrté dosáhla Adéla Sedláčková dokonce na krásné 2. místo. Obě dvě recitátorky se pak vydaly reprezentovat naše barvy do okresního kola soutěže, které proběhlo 9. března 2016 v Šumperku. K naší obrovské radosti jsme se i tady dočkali medailového umístění. Adéla Sedláčková dokázala svým přednesem úryvku z knihy Lásky jedné rusovlásky zaujmout odbornou porotu natolik, že jí přidělila krásné 3. místo a poslala ji do krajského kola soutěže. Gratulujeme! Budeme naší šikovné recitátorce držet všechny pěsti, aby se jí co nejlépe dařilo i v této části soutěže, která se bude konat 1. 4. 2016 v ZUŠ Žerotín v Olomouci.

Děkujeme všem malým i větším recitátorům za účast v soutěži, gratulujeme oceněným a budeme se příště těšit na další příjemné chvíle s krásným slovem.

 

Mgr. Markéta Prvá