Úspěchy na soutěžích

Stříbro v okresním finále mladších žáků ve florbalu

8.12.2011     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Ve čtvrtek 8.12. se uskutečnilo okresní finále mladších žáků ve florbale. Ačkoli pomalu vrcholí předvánoční shon, tak si tito 10. – 13.letí hoši našli v této hektické době čas na změření sil po stránce sportovní. Již tradičně se organizační stránky ujala základní škola na Mlýnské ulici, kde mají velmi dobré podmínky na zajištění tohoto stále populárnějšího sportu.
Tohoto okresního kola se zúčastnilo celkem 7 družstev, které postoupily z kol základních. Byla to družstva: I. a III. ZŠ Šumperk, III.ZŠ Zábřeh, ZŠ Bludov, ZŠ Nový Malín a obě mohelnické základní školy: Vodní a domácí Mlýnská. Po rozlosování se týmy utkaly ve dvou skupinách každý s každým. Délka všech utkání byla 1 x 12 minut.
Celkovým vítězem a přeborníkem okresu Šumperk ve florbalu se pro rok 2011 stali žáci z I. ZŠ Šumperk, když v turnaji nepoznali hořkost porážky. Na druhém místě s jednou porážkou od vítěze ve finálovém utkání skončili hoši z pořádající ZŠ Mlýnská. Pomyslný bronzový stupínek pak obsadili hoši ze III.ZŠ Zábřeh

VÝSLEDKY NAŠEHO TÝMU:

Základní skupina:
Mlýnská : Nový Malín 2 : 0
: Vodní 2 : 0
: III.ZŠ Šumperk 3 : 0

Semifinále:
Mlýnská : III.ZŠ Zábřeh 3 : 2

Finále.
Mlýnská : I.ZŠ Šumperk 2 : 5

Konečné pořadí: 1. I. ZŠ ŠUMPERK
2. ZŠ MLÝNSKÁ MOHELNICE