Úspěchy na soutěžích

Starší hoši skončili v přespolním běhu třetí

7.10.2013     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Pěkného sportovního úspěchu dosáhli v okresním kole v přespolním běhu starší hoši – žáci 8. a 9. tříd ze ZŠ Mlýnská Mohelnice. Po vítězství v základním kole se ani v kole okresním neztratili a dosáhli výborného výsledku. V konkurenci dvanácti škol šumperského okresu skončili na pěkném 3.místě. Závod se uskutečnil na těžké trati v okolí IV.ZŠ Sluneční v Šumperku. Trať vedla po lukách a přilehlých polích a zvláště kopcovitý výběh ke konci tří kilometrového běhu prověřil fyzickou kondici všech běžců.
O tento úspěch se zasloužili a bodovali: 6. místem Jan Coufal (9.C), 7. Petr Čank (9.B), 9. Vojta Platek (9.B) a 17. Ladislav Ondris (9.A). V týmu ještě běželi: 28. Vojtěch Cikryt (8.C) a 37. Michal Göbl (9.A). Rozdíl v součtu pořadí mezi prvními třemi týmy byly pouhé 2 body, což znamená, že kdyby kterýkoli mohelnický závodník doběhl o jedno místo lépe, tak by potom Mlýnská vyhrála a postoupila do krajského finále, které se uskuteční v Jeseníku.
I v dalších kategoriích se žáci a žákyně z Mlýnské neztratili: mladší hoši skončili 9. a mladší dívky obsadily ve svém běhu 6. místo.