Úspěchy na soutěžích

„SPORTOVNÍ ŽNĚ“ NA MLÝNSKÉ

26.5.2014     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

V měsíci dubnu a květnu vrcholí sportovní žákovské soutěže a turnaje, Většiny sportovních klání se zúčastňují i žáci z Mlýnské. Po kolech základních a oblastních se probojovali i letos do kol závěrečných.
V 11. ročníku turnaje ČEZ Street hockey se i v tomto školním roce probojovali do samotného finále, které proběhlo 24. dubna v ČEZ Aréně v Ostravě Vítkovicích. Po velmi dobrém výkonu v 1. kole porazili ZŠ Lichnov 3 : 0. Do 2. kola přidělil nemilosrdný los loňského vítěze, žáky ze ZŠ Paskov. Po vyrovnaném průběhu celého utkání se v poslední minutě přiklonilo štěstí na stranu soupeře, který po ojedinělé střele ve druhém poločase prostřelil klubko hráčů před brankou i samotného gólmana. Stav 3 : 2 pro Paskov byl konečnou pro Mlýnskou, ale zkušenost a atmosféra turnaje byla pro věkově mladší dobrou školou pro „Mohelničáky“.
Dalším sportovním úspěchem byly výkony žáků z Mlýnské na soutěži Mohelnická laťka ve skoku vysokém. V nejmladší kategorii dívek ročník 1999 a mladší zvítězila výkonem 130 cm žákyně 8.A Karolína Kinová. Úspěch v této věkové kategorii umocnila 3. místem ještě Dominika Lávičková, která skočila 125 cm. V kategorii mladších chlapců skončil výkonem 145 cm Michal Pokorný a Michal Kuba hned za ním 7. Ve starší kategorii ročník 1997 – 98 se umístila na 4. místě Tereza Havlíčková výkonem 125 cm a v kategorii chlapců Petr Laštůvka 8. výkonem 155 cm.
V atletické soutěži OVOV (Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů) uspělo v okresním kole smíšené družstvo ve složení Seidlová M. Adamcová P.(obě 7.A), Nešporová G., Šmirgová D. (obě 8.B), Wiedermann J. (8.A), Adámek J., Buček T, Cikryt V. (všichni 8.C), když obsadilo postupové 2. místo a tak se 10. června utká v krajském kole (Hranice) této nové atletické soutěže, jež je pod patronací Šárky Kašpárkové a dalších olympijských osobností minulosti i současnosti.
Poslední sportovní akcí byl 46. ročník Poháru rozhlasu s Českou spořitelnou. Za nevlídného, chladného a deštivého počasí se v polovině května sešlo 16 škol z šumperského okresu na oblíbené atletické soutěži na Tyršově stadionu v Šumperku, aby se mezi sebou utkaly v 6 disciplínách (sprint na 60 m, skok daleký, skok vysoký, vrh koulí – hod míčkem, vytrvalost: 600 m, 800 m, 1000 m nebo 1500m podle kategorií a štafeta 4 x 60 m). Ani zde se neztratila Mlýnská, když v kategorii chlapců obsadila čelní místa. Mladší hoši skončili na bronzovém stupínku, starší hoši se umístili na místě 4. K postupu do dalšího krajského kola chybělo bohužel jen pár „bodíků“… Mladší děvčata skončila 12. a starší na 8. místě.