Úspěchy na soutěžích

Přespolní běh 2019

15.10.2019     Pavel Grünwald     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Dne 30. září se uskutečnilo základní kolo Přespolního běhu 2019, které se tradičně konalo v Městských sadech města Mohelnice. Pořádajícím oddílem se stala škola ZŠ Mlýnská, která v parku uvítala další přihlášené celky – ZŠ Vodní, ZŠ Dubicko, ZŠ Loštice, ZŠ Úsov. Ve čtyřech rozbězích se představili mladší žačky, starší žačky, mladší chlapci a starší chlapci. Přespolní běh je specifický v tom, že se soutěží v týmech. Nepočítá se však čas sportovců, ale konečné pořadí prvních čtyř členů družstva v cíli. Ze základního kola postoupily první dvě družstva v daných kategorií do okresního závodu. Letošní rok se ZŠ Mlýnské podařilo uspět ve všech kategoriích a posunout se do okresního kola. Ze ZŠ Vodní postupovaly tři družstva a ze ZŠ Úsova jeden. Základním kolem jsme tedy hladce prošli. Bylo příznivé počasí a teplý čaj našim atletům dodal patřičnou energii.

Okresní kolo Přespolního běhu se konalo v Šumperku ve čtvrtek 3. 10. 2019. Počasí již tak pěkné nebylo, dokonce nás přepadl mírný déšť. Sportovcům však více vadily zmrzlé svaly než mokré boty. Byla hrozná zima a teplý čaj již nepomáhal k zahřátí. I přesto se žáci statečně vrhli do bojů o dosažení co nejlepších výsledků. Konkurence byla velká, tudíž na postup do krajského kola naši žáci nedosáhli. Velkou pochvalu si zaslouží ti, kteří do cíle doběhli v první desítce – Nicol Ernekerová (Kategorie III.), Tereza Karafiátová (Kategorie IV.), Vojtěch Karafiát (Kategorie IV.). Gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.