Úspěchy na soutěžích

Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou 2017

14.6.2017     Pavel Grünwald     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Vrcholem atletické žákovské sezóny je vždy Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou. Jeho už 49. ročník proběhl v měsíci květnu na Tyršově stadionu v Šumperku. Základní škola Mlýnská měla v okrese zastoupení ve všech čtyřech věkových kategoriích – starší žáci, starší žákyně, mladší žáci a mladší žákyně. Nejvíce se dařilo mladším chlapcům, kteří v silné konkurenci vybojovali výborné 3. místo, získali pouze o 2 body méně než družstvo na druhém místě. Starší žáci skončili na 4. místě z celkového počtu 17 přihlášených škol. Starší dívky  obsadily 6. místo a mladší dívky 8. místo rovněž z celkového počtu 17 přihlášených škol.

Mezi individuální úspěchy je potřeba zmínit tyto výkony:

Šmirg Dušan –  běh na 60 m – druhý nejlepší čas z mladších žáků – výkon 8:24

Hekele Martin Robin – běh na 60 m – sedmý nejlepší čas ze starších žáků – výkon 8:16

Hekele, Kašpar, Půr, Šmirg – druhá nejlepší štafeta mladší žáci – výkon 33:28

Bitalová Adéla – hod kriketovým míčkem – 7.místo z celkového počtu 43 mladších žákyň – výkon 39,62 m

Filípková Andrea – vrh koulí – 6.místo z celkového počtu 40 starších žákyň – výkon 8,32 m

Gallo Milan – dálka – 9.místo z celkového počtu 42 starších žáků – výkon 4,83 m

Nitsche Tomáš – výška – 6.místo z celkového počtu 40 starších žáků