Úspěchy na soutěžích

POHÁR MINISTRA ŠKOLSTVÍ VE FLORBALE

27.3.2012     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Ve středu 21.3.2012 se uskutečnila v tělocvičně na Mlýnské další z dlouhé řady soutěží pro žáky základních škol. Tentokrát se uskutečnil 1.ročník florbalové soutěže nesoucí název „ O pohár ministra školství“. Cílem tohoto projektu je možnost změřit své síly se sportovci jiných škol a umožnit rozšířit florbalové dovednosti na dospívající mládež. Dále pak přesvědčit některé děti, aby se tomuto zajímavému a atraktivnímu sportu věnovali i ve svém volném čase.
Do okresního kola se přihlásilo celkem 11 škol šumperského okresu. Do Mohelnice nakonec přijelo 8, které byly rozděleny do 3 skupin. Vítězové každé skupiny postoupili do turnajového finále, kde se vzájemně utkali. Celkový vítěz pak postupuje do Eliminace, což je obdoba krajské soutěže. Odtud nejlepší 2 postupují do celorepublikového finále, které se uskuteční dokonce za přítomnosti televizních kamer ČT.
Tak jako v „Orionu“, tak i v této soutěži si velmi dobře vedli zástupci naší školy a stali se celkovými vítězi 1. ročníku pro okres Šumperk. Od prvního utkání dokazovali jasnou převahu a výsledky předvedené hry to ukazují.
Výsledky naší školy: Mlýnská : I.ZŠ Šumperk 5 : 1
Mlýnská : ZŠ MŠ Údolí Desné 9 : 0