Úspěchy na soutěžích

Podesáté ve sportovní soutěži

13.3.2017     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

I v letošním školním roce se žáci z naší školy zúčastňují velmi oblíbeného turnaje ve florbalu. Po změně hlavního sponzora má tato soutěž v záhlaví přívlastek RBP (Revírní bratrská pokladna) Street Hockey. Letos je pořádán již 14. ročník pod patronací nového generálního partnera RBP, mediálním partnerem je i letos moravskoslezská televize Polar.
Jedná se o masový hokejbalový turnaj, hraný podle pravidel pro florbal s malými obměnami. Tato soutěž je „specialitou“ pouze pro severní Moravu, neboť jinde v republice se podobný herní formát nehraje. V této podobě se hraje se pouze v Moravskoslezském a Olomouckém kraji a v okrese Vsetín a je určen žákům do 13 let, hrát mohou i děvčata. Turnaje se účastní pětičlenná družstva s náhradníkem. Letos zaslalo svou přihlášku v časném termínu celkem 136 škol, mezi nimi v kulatém jubileu (podesáté) i naše ZŠ Mlýnská.
Za soupeře nám určil los do dvojzápasu 2×10 minut chlapce ze ZŠ Školní Úsov. S tímto soupeřem jsme se utkali potřetí za sebou. V předcházejících dvou ročnících jsme přes Úsov postoupili až do ostravského finále a tak jsme čekali, že se bude soupeř snažit o změnu a předchozí naše postupové výhry přeruší. Zvláště když se objevili urostlí a téměř o hlavu vyšší hoši než byli naši chlapci. Vlastně nejen chlapci, neboť poprvé při našem účinkování v soutěži nastoupila za Mlýnskou dívka, a to Adéla Bitalová ze 7. A. Od počátku utkání to byl vyrovnaný souboj, na hřišti o velikosti 20 x 10 metrů bylo minimum volného místa. Soupeř dobře blokoval naše střely, takže moc kombinační hry, na kterou jsme zvyklí, k vidění nebylo. Po našem úvodním gólu za malou chvilku odpověděl soupeř a po vydařené střele kousek před polovinou hřiště vyrovnal. Byla to však jeho poslední gólová radost a tak začaly naše „brankové žně“. Následně jsme nasázeli 18 branek a tak i potřetí v řadě jsme přes Úsov postoupili do dalšího kola. Na výsledcích 10 : 1 a 9 : 0 má mimo dobrou ofenzívu velký podíl brankář Vojta Hrachovina, který pochytal velké množství soupeřových střel a někdy doslova „čaroval“ na brankové čáře a přiváděl soupeře do těžkých psychických situací. Cíl, který jsme si i letos vytyčili, a to je Velké finále v porubské Aréně, je poměrně blízko. Podaří se to i letos? To se uvidí v následujících 3 týdnech.

Výsledky utkání:
Mlýnská x Úsov 10 : 1 a 9 : 0. Střelci branek: Martin David Hekele 7, Weidinger Radek 5, Matěj Keprt 4, Adéla Bitalová 3.
V týmu hráli: gólman Vojtěch Hrachovina (6. A), obrana Matěj Keprt (7. B), Adéla Bitalová (7. A), útok: kapitán Martin David Hekele, Radek Weidinger ( oba 7. B) a Petr Pátek (6. A)

Mgr. Milan Horký, učitel a trenér připravující družstvo