Úspěchy na soutěžích

Okresní kolo florbalu

19.1.2022     Aleš Plhák     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Z důvodu nepříznivých epidemiologických podmínek se letos sportovním akcím moc nedostávalo, ale přece jen se nakonec jedna sportovní hra uskutečnila. A to florbal. Do soutěže jsme přihlásili všechny možné týmy – tj. mladší dívky a chlapce (6.- 7. ročník), starší dívky a chlapce (8. – 9. ročník). 
Dívky odehrály základní kolo v Šumperku. Na tamní “Hluchák” sice dorazily ve slabším počtu, ale i přesto dokázaly, alespoň ve starší kategorii, zabodovat a postoupit do finále. Mladší dívky se bohužel neumístily. Své hole však neházejí do žita, na jejich přání od nového pololetí vznikne školní dívčí kroužek florbalu. Jsme moc rádi, že se žačky daného sportu nebály, a i přes to, že to některé z nich hrály úplně poprvé, do této výzvy šly. 

Finále pro starší dívky bylo už těžší, sjely se týmy ze Šumperka, Údolí Desné a Zábřehu. V daných městech fungují florbalové kluby i v dívčích kategoriích, tudíž konkurence na turnaji byla veliká. I přesto se Mlýnská snažila držet krok. Zkušenosti však nakonec zvítězily. 
Chlapci nikam cestovat nemuseli, byli také odproštěni od základního kola a postoupili rovnou do finálového klání, které se konalo na naší půdě. Mladší chlapci se představili v turnaji s pěti týmy a dokázali vybojovat krásné třetí místo. Na postup do krajského kola to sice nestačilo, ale i přesto mlýnští chlapci předvedli kvalitní florbal. 

Starší chlapci takové štěstí neměli, bohužel se sjela silná konkurence, především v podání šumperských hokejistů, kteří kralovali po celou dobu turnaje. Šest týmů, ale postoupit může pouze vítěz turnaje. Domácímu celku se moc nedařilo. Mlýnská v útočné i obranné fázi dělala mnoho chyb, a proto mohelničtí hráči skončili na úplném chvostu turnaje. Vyzdvihnout bychom však měli velmi zodpovědnou práci brankáře Františka Koláře, který předváděl neskutečné zákroky. 
Všem sportovcům děkujeme za reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchu v dalším sportovním snažení. 

Klára Strupková