Úspěchy na soutěžích

OF ve florbale mladších žáků

25.11.2013     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Ve čtvrtek 14.11. se uskutečnilo okresní finále mladších žáků ve florbale. V tomto předadventním čase si 10. – 13. letí hoši našli čas na změření sil po stránce sportovní. Již tradičně se organizační stránky ujali tělocvikáři ze základní školy na Mlýnské ulici.
Tohoto okresního kola se zúčastnilo celkem 6 družstev, která postoupila z kol základních. Byla to družstva: III. ZŠ Šumperk, III. ZŠ Zábřeh, ZŠ Hrabišín, ZŠ Loštice, Gymnázium Šumperk a domácí Mlýnská. Po rozlosování se týmy utkaly ve dvou skupinách každý s každým na 1 x 15 minut. Od úvodního hvizdu byla vidět jasná převaha družstev, v jejichž středu hráli hoši hrající soutěže ve florbale. Dokázali si velmi dobře pokrýt a zpracovat míč, přesně přihrávali do volného prostoru a velmi dobře stříleli.
Celkovým vítězem a přeborníkem okresu Šumperk ve florbalu se pro školní rok 2013/14 stali žáci ze ZŠ Loštice, když v turnaji nepoznali hořkost porážky. Tito hoši hrají soutěž pod hlavičkou DDM Magnet Mohelnice si základy, které se naučili ve florbalovém oddíle, zúročili právě v tomto okresním kole. Na druhém místě s jednou porážkou od vítěze skončili hoši z III. ZŠ Šumperk. Pomyslný bronzový stupínek pak obsadili hráči z Hrabišína, když v boji o 3. místo vrátili porážku ze skupiny domácím hochům ze ZŠ na Mlýnské ulici.

Výsledky: viz výsledková listina

Mgr. Milan Horký, pořadatel turnaje

VÝSLEDKY OKRESNÍHO KOLA VE FLORBALU ŠK.ROK 2013 / 2014 (6. a 7.třída)

SKUPINA „A“ SKUPINA „B“