Úspěchy na soutěžích

Oblastní kolo v kopané – Mc Donalds´ Cup

23.5.2016     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Za pěkného, slunečného počasí se v pátek 6. května 2016 žáci ze ZŠ Mlýnská zúčastnili turnaje oblastního kola v kopané – Mc Donalds´ Cup, který se konal na fotbalovém stadionu v Zábřehu. Zde do turnaje nastoupily 4 týmy, pátý tým z Dubicka se pro nemoc omluvil. Hrálo se systémem každý s každým, za účasti 1 + 6 hráčů. Hlavní podmínkou účasti byla soupiska družstva složená z žáků čtvrtých a pátých tříd. Kromě naší školy se tohoto turnaje zúčastnily ještě tyto týmy: ZŠ Vodní Mohelnice, III. ZŠ Zábřeh Školská a ZŠ Loštice.
Prvním naším soupeřem byli hoši ze ZŠ Vodní Mohelnice. Po několika chybách v naší obraně jsme prohráli 5 : 2. Ve druhém zápase jsme narazili na Zábřeh. I přes poměrně dobrý výkon v prvním poločase, kdy jsme vyhrávali 2 : 1, jsme ve druhém poločase nedokázali odolat soupeřově útokům a celkem hladce jsme podlehli 6 : 2. Ve třetím utkání jsme prověřili síly proti loštických hochům. Tento zápas byl poměrně vyrovnaný a skončil konečnou remízou 0 : 0.
Naši školu reprezentovali tito žáci: Petr Hanyš (4.B), Tobiáš Kuba (4.C), Marek Kraus (5.B), Matěj Kuchler, Zdeněk Gatěk, David Horák, Miroslav Ramert (4.A), Zdeněk Nepožitek, Vojtěch Karafiát, Josef Rebl, Dominik Liewehr (5.A), kterým patří poděkování za snahu a bojovnost ve všech zápasech.

Konečné pořadí turnaje:

1. ZŠ Zábřeh
2. ZŠ Vodní Mohelnice
3. ZŠ Loštice
4. ZŠ Mlýnská Mohelnice
5. ZŠ Dubicko

Týmy na 1. a 2. místě postoupily do okresního finále do Šumperka.

Žaneta Daňková, pedagogický doprovod