Úspěchy na soutěžích

Nejlepší florbal se hraje na Mlýnské

14.12.2011     Pavel Grünwald     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

        Nejlepší florbal se hraje na Mlýnské

V úterý 13.prosince se uskutečnilo ve sportovní hale na Mlýnské okresní finále starších žáků ve florbale. Letos již potřetí se zápasy odehrály pod patronaci společnosti Orion, která podporuje mladé nadějné sportovce v oblíbeném florbalu. Organizační stránky celého turnaje se již tradičně ujali tělocvikáři ze základní školy Mlýnská Mohelnice.

Tohoto okresního kola se zúčastnilo celkem 8 družstev, které postoupily z kol základních. Byla to družstva: I. a III. ZŠ Šumperk, III. ZŠ Zábřeh, ZŠ Libina, ZŠ Hanušovice, ZŠ Štity, ZŠ Loštice a pořádající základní škola Mlýnská. Po rozlosování se týmy utkaly ve dvou skupinách každý s každým na 1 x 10 minut. Od úvodního hvizdu byla vidět jasná převaha družstev, v jejichž středu hráli hoši hrající soutěže v ledním hokeji nebo ve florbale. Tato herní převaha přinesla své „ovoce“ i v konečném pořadí škol.

Celkovým vítězem a přeborníkem okresu Šumperk ve florbalu starších žáků se pro rok 2011 stali žáci z pořádající ZŠ Mlýnská Mohelnice, když v turnaji nepoznali žádného přemožitele a obdrželi pouze jedinou branku, což svědčí o výborné obraně a bezchybném gólmanovi. Na druhém místě se dvěma porážkami od vítěze (v základní skupině a ve finále) skončili hoši ze III. ZŠ Šumperk. Pomyslný bronzový stupínek  pak obsadili hoši ze III.ZŠ Školská Zábřeh.

Vítězné družstvo postoupilo do krajského finále, které se odehraje koncem února v přerovském okrese. Z výsledků obou turnajů žáků 2.stupně ZŠ je patrné, že se na Mlýnské  hraje v tomto roce nejlepší florbal, neboť starší žáci zvítězili a mladší skončili na druhém místě.

Výsledky: viz příloha

Mgr. Milan Horký, pořadatel turnaje, ZŠ Mlýnská

Nebyly nalezeny žádné obrázky