Úspěchy na soutěžích

Mlýnská slaví trojnásobný postup v dopravní soutěži

8.5.2024     Aleš Plhák     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Ministerstvo dopravy a organizace BESIP uspořádali v úterý 7. 5. 2024 na dětském dopravním hřišti v Mohelnici každoroční Dopravní soutěž mladých cyklistů. Čtyři čtyřčlenná družstva žáků ze 4. až 9. tříd ZŠ Mlýnská porovnala své znalosti a dovednosti ve čtyřech sportovních disciplínách s dalšími šesti družstvy jiných základních škol. Obě naše družstva mladší kategorie (ve složení: B. Svobodová, N. Kratochvílová, T. Rozsypal, O. Hampl, I. Hényková, E. Hamplová, D. Horáček, M. Vašek) neměla konkurenci. Získali 1. a 2. místo a postoupili tak do dalšího kola soutěže, které se koná 21.5. v Zábřehu na Moravě. Velká pochvala patří obzvlášť Ondřeji Hamplovi, který byl vyhlášený jako nejlepší účastník s nejméně trestnými body.

Družstvo starších žáků (M. Jedelská, A. Pazderová, J. Cerula, M. Horáček) si díky nejmenšímu počtu nasbíraných trestných bodů zasloužilo nádherné 1. místo a postupuje také do dalšího kola.

Dalšími účastníky dopravní soutěže  byli Z. Zemanová, T. Hamplová, V. Zeman, E. Pospíšilová, S. Červinková, M. Výskala a T. Glocar.

Moc všem cyklistům děkujeme za jejich snahu a úžasné výkony. Postupujícím družstvům gratulujeme a přejeme úspěch v dalším kole.

M. Zemanová, V. Zeman