Úspěchy na soutěžích

Mlýnská se umístila na předních místech v Dopravní soutěži mladých cyklistů 2017

17.6.2017     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

V měsíci květnu se žáci naší školy zúčastnili oblíbené Dopravní soutěže mladých cyklistů, kde v obou věkových kategoriích bojovali v silné konkurenci týmů nejdříve v oblasti Mohelnicka. Zde zvítězili, a to v mladší i starší kategorii a společně s druhým týmem, žáky ze ZŠ Vodní, postoupili do kola okresního. Zde mezi sebou bojovalo tentokrát 6 družstev (ZŠ Šumperk, Hanušovice, Zábřeh, Staré Město a obě mohelnické školy). V okresním kole se žákům z Mlýnské dařilo tak napůl, když v mladší kategorii zvítězilo a postoupilo do krajského finále do Šternberka a ve starší kategorii, ač pasováni na favorita, poznali přemožitele a to žáky z Vodní.
Soutěžilo se v těchto úkolech:
a) test z pravidel silničního provozu
b) jízda zručnosti
c) jízda po dopravním hřišti
d) zdravotní příprava
O tento úspěch se zasloužili: v mladší kategorii – Zuzana Vašatová (6. A), Daniela Svobodníková, Miroslav Ramert (oba 5. A) a Tobiáš Kuba (5. C), ve starší kategorii – Carla Osičková, Barbora Horová (obě 7. B), Milan Gallo a Aleš Plhák (oba 9.B).
V krajském kole se „Mlýnkům“ dařilo se střídavými úspěchy, když k předcházejícím úkolům se ještě přidala práce s mapou. Právě zde byli nejúspěšnější ze všech týmů. Bojovali o účast v republikovém kole, ale jejich úsilí již po několikáté zhatily testy z pravidel silniční dopravy, kde nasbírali mnoho zbytečných chyb, které je odsunuli těsně pod stupně vítězů. 4. místo se možná pro někoho zdá být neúspěchem, ale když pomineme, že vybojovat účast v „kraji“ se jen tak někomu nepoštěstí, pak tito mladí cyklisté mohou být příslibem do let dalších a možná, že v příštím roce se se zlepšenými testy podívají ještě dál….

Mgr. Milan Horký, učitel dopravní výchovy