Úspěchy na soutěžích

Mlýnská opět ve finále v RBP STREET HOCKEY 2016

29.4.2016     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

I v letošním školním roce se žáci z naší školy zúčastnili velmi oblíbeného turnaje, dříve ČEZ Street Hockey, od letošního roku po změně generálního partnera , kterým je Revírní bratrská pokladna , nese název RBT Street Hockey. Letos byl pořádán již 13. ročník. Turnaj nevyžaduje speciální výbavu a jako takový je dostupný širokému okruhu dětí. Zápasů se účastní pětičlenná družstva s náhradníkem. Do celého turnaje chce pořadatel zapojit co největší počet dětí. Dát příležitost zahrát si na turnaji i dětem, které nejsou organizovány ve sportovních oddílech. “Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se!”, to je hlavní myšlenka pořadatelů. Letos zaslalo svou přihlášku v termínu celkem více jak 100 škol z Moravskoslezského a Olomouckého kraje.
Do Velkého finále, které se hrálo v Ostravě – Dubině, jsme postoupili po celkem dvou hladkých výhrách nad ZŠ Úsov. V Ostravě nám byl nalosován těžký soupeř ze ZŠ Ostrčilova Ostrava. Hned v úvodu zápasu jsme zbytečně dvěma individuálními chybami nechali soupeře 2x skórovat. I když jsme se následně snažili a atakovali ostravskou branku, tak se nám do poločasu nepodařilo vsítit gól. Po přestávkové pauze a změně taktiky jsme konečně skórovali. Nejdříve střelou z poloviny hřiště a zakrytím výhledu gólmanovi se trefil Lukáš Dunovský a hned brzy na to po tečované střele se prosadil Lukáš Melhuba. Náš tlak vrcholil a bylo jen otázkou času, kdy dáme vítězný gól. Euforie a vidina postupu do dalšího kola nás ale svazovala, další branku se nám nepodařilo vsítit. Naopak, z ojedinělého protiútoku a následného rychlého rozehrání z rohu hřiště se perfektně trefil ze vzduchu soupeřův útočník. Do konce zápasu bylo něco přes minutu…. V tomto krátkém čase naše snažení vyšlo naprázdno a konečný stav 3 : 2 pro „Ostraváky“ byl naším závěrem v letošním ročníku turnaje. Škoda, mysleli jsme si na víc! Útěchou pro kluky byla atmosféra turnaje a hlavně autogramiáda vítězek Extraligy žen a vícemistrů Tipsport superligy mužů ve florbale – hráčů Vítkovic.
Poděkování za reprezentaci Mlýnské v turnaji patří: brankáři Janu Hamplovi a hráčům do pole – Lukášům Dunovskému a Melhubovi (všichni 7. B), Miroslavu Pupíkovi (7. A), Davidu Martinu Hekelemu a Matějovi Keprtovi (oba 6. B).

Mgr. Milan Horký, učitel TV