Úspěchy na soutěžích

Mlýnská opět ve finále ČEZ Street Hockey.

4.5.2015     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Dalším velkým sportovním výsledkem žáků ze základní školy Mlýnská Mohelnice se stal postup mladších žáků do finále turnaje ČEZ Street Hockey 2015. Toto Velké finále se uskutečnilo 16. dubna ve sportovní hale v Ostravě Dubině. Jedná se o masový florbalový turnaj, hraný v Moravskoslezském a Olomouckém kraji a v okrese Vsetín, který je určen žákům do 13 let. XII. ročníku turnaje se zúčastnilo 64 vítězných týmů a mezi nimi i žáci z Mlýnské. Ti postoupili do Velkého finále již potřetí za sebou a celkově pošesté. Soutěže se účastní pětičlenná družstva s náhradníkem. Cílem pořadatelů bylo zapojit do turnaje co největší počet dětí, dát příležitost zahrát si na turnaji i dětem, které nejsou organizovány ve sportovních oddílech
V letošním ročníku Velkého Finále obdrželi ceny nejen nejlepší vítězné týmy, ale i skupina nejlépe fandících fanoušků ze zúčastněných škol. Dále byl oceněn i nejlepší hráč, nejlepší brankář a nejmladší účastník.
Mlýnská dostala v 1. kole za soupeře tým ze ZŠ Oldřišov, který vyhrál právě 1. místo v soutěži fanoušků. V opravdu bouřlivé atmosféře, kterou vytvořili spolužáci našeho protivníka z hrkaček, vuvuzel, píšťalek, bubnů a maskotů soviček, jsme měli navrch a od počátku zápasu jsme oldřišovské hráče přitlačili před jejich bránu. Častá střelba byla základem postupu do 2. kola, tedy mezi posledních 32 týmů. Skóre 5 : 1 jen částečně odpovídá naší převaze. Branky: 3 Bizek, Hekele a Novák. V dalším kole jsme dostali za soupeře chlapce ze ZŠ Jičínská z Příbora. Škoda, že jsme na úvod obou poločasů nedokázali odolat ojedinělým a poměrně lehkým střelám útočníků, po nichž soupeř vsítil branku. Bohužel v dalším průběhu zápasu, s naší obrovskou převahou a urputnou obranou Příborských, se nám nepodařilo vstřelit gól, což byl konec dalším postupovým nadějím a prohra 0 : 2. Celkově lze však účinkování “Mlýnků” brát pozitivně. Když si uvědomíme, že jejich účast ve Velkém finále se stává téměř pravidlem a je jen o štěstí při losu nebo při ojedinělých chybách jednotlivců, jak bude dál pokračovat účinkování celého týmu. Atmosféra, radost z gólu a výhry, a nebo slzy z prohry patří ke koloritu nejen tohoto turnaje a jsou důkazem, že cesta ve šlépějích sportu je dobře nastoupena. A o tom nám při výchově a vzdělávání mládeže jde.

Mgr. Milan Horký, učitel TV