Úspěchy na soutěžích

Mlýnská opět úspěšná ve stolním tenise

23.11.2015     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

V pátek 23. října 2015 se žáci ze ZŠ Mlýnská zúčastnili okresního kola ve stolním tenisu. Mladší žáci v sestavě – Dominik Štarha (7.A), Martin Axman (7.A) a Filip Bača (6.B) obsadili pěkné třetí místo. V kategorii starší žáků se představili: Petr Olejník (9.A), Lukáš Zbranek (9.A) a Milan Gallo (8.B). V této sestavě zvítězili nad všemi šesti družstvy z okolních zúčastněných škol šumperského okresu a postoupili do krajského kola v Přerově.
To se odehrálo v pátek 13. listopadu v herně stolního tenisu SK Přerov. Utkali se v něm vítězové tří okresů Olomouckého kraje a to – ZŠ Mlýnská Mohelnice za Šumperk, ZŠ U Tenisu Přerov a ZŠ Otaslavice za okres Prostějov. V sestavě došlo k jedné změně, Milana Gallo nahradil Martin Seidl z 9. A.
Ve finále se týmy utkaly systémem každý s každým do 4. vítězného bodu v zápase. Vítězství z okresního kola v Šumperku „Mlýnky“ ještě hřálo u srdce a dostatečně posílilo jejich sebevědomí. Ale i přes všechny výhry nejlepšího hráče, reprezentanta ČR, Petra Olejníka, ostatním hráčům nestačily síly na soupeře z jiných týmů. Po bojovném výkonu se i tak Mlýnská radovala z krásného třetího místa. Z Přerova si tak odvezli pohár, diplom, čokolády a spoustu pěkných sportovních zážitků. Do republikového finále, které se konalo 18. a 19. 11. V Jindřichově Hradci, postoupila ZŠ U Tenisu Přerov.
Žákům z Mlýnské patří velké poděkování za vzornou reprezentaci školy i města Mohelnice.

Michaela Májková, Žaneta Daňková a Milan Horký