Úspěchy na soutěžích

Mlýnská bodovala i v kraji

20.6.2016     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Po vítězství v okresním kole Dopravní soutěže mladých cyklistů v obou věkových kategoriích, čekalo žáky ze ZŠ Mlýnská další kolo, a to krajské. To se uskutečnilo ve velmi pěkném prostředí uničovského lesoparku. Ani zde se „Mlýnci“ neztratili, když v mladší kategorii obsadili nepopulární 4. místo, pár bodíků za třetím Plumlovem. Ještě lépe si vedli žáci ve starší kategorii, když vybojovali bronzový stupínek a pohár za 3. místo. V každé kategorii mohlo být umístění ještě lepší, nebýt dalších soutěží, korigujících termínem toto krajské kolo, a výběrem individuální matematické olympiády dal soutěžící přednost před soutěží kolektivní. Škoda také některých individuálních zbytečných chyb třeba při jízdě v neznámém prostředí po rozlehlém dopravním hřišti. Ale i tak je umístění žáků z Mlýnské výborné a je příslibem do dalších let.
O tento úspěch se zasloužili: v mladší kategorii – Osičková Carla (6.B), Vašatová Zuzana, Stejskal Tomáš (oba 5.A) a Kroupa Jakub (5.B). Ve starší kategorii Mlýnskou reprezentovali – Seidlová Monika, Brulíková Vendula (obě 9.A), Plhák Aleš a Gallo Milan (oba 8.B)

5. ZŠ Protivanov
I v soutěži jednotlivců dosáhl výrazného úspěchu Milan Gallo, když obsadil celkové
2. místo ze všech 40 soutěžících a jen chyba v testech ho připravila při shodě s vítězem díky přednosti právě v testech o vítězství. Jinak byl nejlepším soutěžícím v jízdě zručnosti.

Další akcí, týkající se dopravní výchovy, byla soutěž Cyklista roku. Tato soutěž je určená pro žáky 4. tříd a byla vyvrcholením snažení těchto žáčků, kteří absolvovali nejdříve podzimní a poté jarní 10ti hodinový kurz na dopravním hřišti. Ti nejúspěšnější pak získali „Průkaz cyklisty“, což je oprávnění o úspěšném zvládnutí možných nástrah, které mohou na silnicích nastat. Hlavní se důraz klade na odbočení vlevo, objíždění překážek a předjíždění, řešení správného průjezdu křižovatkou … .
Ani v této soutěži se neztratili naši žáci, ba naopak. Zcela ovládli pořadí na předních místech. V kategorii dívek na 1. až 6. místě byly naše žákyně, v kategorii chlapců na 2. až 4. „Mlýnci“. Mlýnskou reprezentovali a v celkovém pořadí se umístili:
Dívky: Vejmolová Lenka (1.), Svobodníková Daniela (2. – obě 4.A), Svačinová Denisa (3. – 4. C), Bartošová K. (4. – 4.B), Kašparová V. (5. – 4.C), Bartošová V. (6. – 4.B), Kýrová S. (23. – 4.B), Smitalová V. (26. – 4.A) a Vašíčková T. (27. – 4.B)
Chlapci: Kuba Tobiáš (2. – 4.C), Holátko Jan (3. – 4.B), Ramert M. (4. – 4.A), Eliáš S. (7. – 4.C), Hányš P. (8. – 4.B), Kuchler M. (10. – 4. A), Horák D. (12. – 4.A) a Svoboda Š. (18. – 4.C).
Celkem soutěžilo 30 děvčat a 29 chlapců z těchto škol – ZŠ Vodní a Mlýnská Mohelnice, ZŠ Loštice, Úsov, Dubicko a Moravičany.