Úspěchy na soutěžích

Basketbalový turnaj jr. NBA

5.6.2023     Aleš Plhák     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Naše škola se v pondělí 29. 5. 2023 zúčastnila kvalifikačního turnaje v basketbalu s názvem Jr. NBA. Turnaj se odehrál ve sportovní hale UP Olomouc a zúčastnily se jej kromě naší školy také ZŠ Vodní z Mohelnice a ZŠ Stupkova a Heyrovského z Olomouce. Naše družstvo bojovalo s maximálním nasazením a do zápasů jsme dali úplně všechno. Odměnou nám bylo po dvou vítězstvích a jedné porážce celkové 2. místo a postup do dalšího kola turnaje, kde již máme jistotu, že pro naše děti získáme krásné basketbalové dresy některého z týmů hrajícího NBA. Celý turnaj byl fyzicky velice náročný a sáhli jsme si na dno sil. Nezapomenutelný byl hlavně zápas se ZŠ Vodní, který byl velmi vyrovnaný a do poslední chvíle se oba týmy přetahovaly o vítězství, nakonec jsme díky skvělému závěru zvítězili 30:28 a mohli si vychutnat vítězný pokřik. Velké poděkování patří také BK Mohelnice, konkrétně Lence Kárové a Honzovi Macháčkovi za spolupráci, organizaci a pomoc při koučování. Na podzim se utkáme s dalšími školami, které si také vybojovaly postup a doufáme, že je minimálně potrápíme a pokusíme se postoupit v turnaji ještě dál.

Naši školu reprezentovali:

V. Slepička, J. Slepička, J. Grünwald, T. Přichystalová, M. Strachota, V. Zeman, B. Svobodová, T. Nosek, O. Mekyska, V. Wolf, R. Delie, S. Marková a R. Moravová.

Mgr. Vojtěch Zeman