Úspěchy na soutěžích

Jarní zpívání na Masarykově

31.3.2019     Irena Pobucká     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Jaro je jedno z nejkrásnějších období v roce. Příroda se probouzí ze zimního spánku, dny se prodlužují, otepluje se. Brzké ranní povykování a cvrlikání ptáků také neodmyslitelně patří k příchodu jara. A právě jejich zpěv nám byl inspirací k uspořádání pěvecké soutěže s úmyslem pomoci probudit společně přírodu ze zimního spánku. Přehlídka jarního zpívání proběhla ve středu 27. března.

Do soutěže se přihlásilo celkem 23 dětí, které nacvičily písničky napříč žánry. Ty potom prezentovaly společně s hudebním doprovodem před spolužáky, kteří stali jako diváci součástí hlasování o nejlepší a nejzajímavější prezentaci zvolené písně.

Zpěváci byli rozděleni do dvou kategorií. Nejmladší žáci, prvňáci, soutěžili mezi sebou s vybranou lidovou písní. Porotu i diváky nejvíce zaujali svými písněmi Vítek Zeman, Honza Rebl, Eliška Hamplová, Laura Volčíková , Iva Henyková, Nella Kratochvílová a Julinka Pospíšilová, kteří soutěžili v triích a obdrželi shodný počet hlasů.
Mezi staršími žáky zaujalo nejvíce duo Evy Konečné s Jáchymem Cerulou, houslový doprovod Sáry Hlívové a dokonalost souhry tria Terezky Knápkové, Sáry Vyroubalové a Terezky Štaiglové.

Ptačí zpěv se nápadně podobá hudbě. Je předmětem výzkumu vědců i zdrojem inspirace.V neposlední řadě je potěšením pro nás všechny nejen při společných setkáních či společenských událostech.

I.Pobucká , H.Wiesnerová