Úspěchy na soutěžích

Florbalisté i letos vítězí

4.12.2012     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Ve čtvrtek 27.11.2012 se uskutečnilo pod záštitou čokoládovny Orion, která je již 4. rokem hlavním sponzorem této soutěže, okresní finále starších žáků ve florbale.
Již tradičně byla organizace tohoto okresního kola přiřčena Základní škole na Mlýnské ulici.
Tohoto kola se zúčastnilo celkem 7 družstev, které postoupily z kol základních.Byla to družstva: I. a VI. ZŠ Šumperk, III. ZŠ Zábřeh, ZŠ Postřelmov, ZŠ Loštice a pořádající Základní škola Mlýnská. Škoda, že nepřijela ZŠ Hanušovice, která opomněla termín konání. Po rozlosování se týmy utkaly ve dvou skupinách každý s každým. Od úvodního hvizdu byla vidět jasná převaha družstev, v jejichž středu hráli hoši hrající soutěže v tomto populárním sportu.
Celý turnaj byl velmi vyrovnaný a zápasy byly dramatické až do samotných závěrů utkání. Příkladem může být semifinálové utkání, ve kterém se střetla Mlýnská proti Lošticím. Po závěrečném hvizdu byl stav vyrovnaný 1 : 1, a tak musely rozhodnout nájezdy, ve kterých měli více štěstí hráči z Mohelnice. No a i samotné finálové utkání se pro domácí nevyvíjelo příliš dobře, to když „hokejisté“ z I.ZŠ Šumperk „vlétli“ na Mlýnky a ve 3. minutě utkání už vedli 2 : 0. Naštěstí pro ně, se síly postupně vyrovnaly a s přibývajícím časem se začali více prosazovat Mohelničtí. Konečný výsledek 5 : 2 pak hovoří za vše. Postup do krajského kola podruhé za sebou je sladkou odměnou pro všechny hráče a realizační tým. Je zde jasně viditelná vzájemná velmi dobrá spolupráce mezi základní školou a florbalovým oddílem FBC.
Celkovým vítězem a přeborníkem okresu Šumperk ve florbalu starších žáků se pro školní rok 2012/2013 se tedy stali žáci z pořádající Mlýnské, když v turnaji nepoznali hořkost porážky. Jejich hlavní předností byla práce s holí, přesná střela a takticky vedený boj. Na druhém místě s jednou porážkou od vítěze skončili hoši z I. ZŠ Šumperk. Pomyslný bronzový stupínek pak vybojovali hoši z VI. ZŠ Šumperk. Kromě vítězství v turnaji si pro Mohelnici odnáší prvenství i v individuální soutěži hráč z Mlýnské, a to Tomáš Pudil, když zvítězil v kanadském bodování s 10 body,
za 7 gólů a 3 přihrávky.

Zápasy Mlýnské:

VI.ZŠ Šumperk x Mlýnská 1 : 3
Mlýnská x Postřelmov 2 : 0
ZŠ Loštice x Mlýnská 1 : 2 po nájezdech
Mlýnská x I.ZŠ Šumperk 5 : 2