Úspěchy na soutěžích

Finále RBP Street Hockey 2017

4.5.2017     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

I letos dosáhli již ve 14. ročníku florbalového turnaje žáci ze ZŠ Mlýnská na finálovou účast RBP Street Hockey. Už postup mezi 64 nejlepších týmů z Moravskoslezského, Olomouckého kraje a z okresu Vsetín je pro tyto 13tileté borce velký úspěch. Vždyť zahrát si Velké finále ve SC Dubina v Ostravě se hned tak každému nepoštěstí. Přesto jejich účinkování, které se uskutečnilo ve čtvrtek 20. dubna, již bohužel nemělo výsledkově velmi hodnotné pokračování úspěšného tažení.
Nejdříve při losování nám bylo určeno číslo 13. Toto magické číslo v mnohých našich hráčích vyvolalo mírné zděšení. To následovalo i při zjištění, že naším soupeřem mají být hráči ze sportovního gymnázia z Ostravy. Tento soupeř byl velmi zdatný a specialisté na atletiku a kolektivní hry byl bohužel nad naše síly. I když to v úvodu tak nevypadalo. Hned v 1. minutě utkání se uvolnil a tahem vystřelil na branku Vojtěch Karafiát a soupeřův brankář jeho umístěnou střelu do pravého horního rohu nechytil a vedli jsme 1 : 0. Za další 2 minuty při výhozu brankáře Vojty Hrachoviny si soupeřům obránce skákající míček tečoval do vlastní branky. Úžasné, vedeme 2 : 0! Po počáteční euforii nastal zvrat a to i díky dvěma zbytečnými fauly a následným přísným vyloučením. K tomu ještě nepotrestané soupeřovo sekání do rukou a ošetřování pilíře obrany Davida Hekeleho a soupeř těsně před koncem poločasu otočil skóre ve svůj prospěch a vedl 3 : 2. Ve druhé polovině utkání při naší snaze útočit a vyrovnat, jsme až příliš otevřeli hru a o se nám stalo osudným. Ostravští své umístěné střely proměnili v branky. Pak už jim jen stačilo šetřit časem, když odpalovali míčky mimo hřiště a tím ušetřili mnoho, pro nás tak drahocenného času. Konečný výsledek 2 : 6 je pro naše hráče až příliš krutý. Nevadí. I tak reprezentace školy a města Mohelnice na severu Moravy nebyla zbytečná a přání účasti i v dalších ročnících, ale s lepším výsledkem, jsme se vraceli unaveni po náročném dni. Vždyť je to jen hra a ta je dobrou motivací pro další nastupující hráče v tomto populárním sportu.

Mlýnskou reprezentovali: brankář Vojtěch Hrachovina (6.A), obránce David Martin Hekele (7.B), Adéla Bitalová, Petr Pátek a útočníci Vojtěch Karafiát (všichni 6.A) a Radek Weidinger (7.B).