Úspěchy na soutěžích

European Money Quiz 2024

24.3.2024     Aleš Plhák     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Žáci ZŠ Mlýnská se zúčastnili celoevropské finančně-vědomostní soutěže European Money Quiz 2024, kterou pořádá Evropská bankovní federace (EBF) pro děti od 13 do 15 let. Národním koordinátorem soutěže v ČR byla Česká bankovní asociace. Školní kolo proběhlo ve dnech 14. a 15. 3. prostřednictvím online platformy Kahoot!. Do národního klání postoupila vždy dvojice nejlepších žáků dané třídy. Na vítěze národní úrovně by čekalo v dubnu celoevropské kolo pořádané v Bruselu.

V pátek 22. 3. se naše soutěžní dvojice začlenily mezi 369 týmů z celé ČR, které si mezi sebou na platformě Kahoot! poměřily znalosti z oblasti finanční gramotnosti. Ve velké konkurenci týmů ze základních škol a gymnázií si nejlépe vedli žáci 7. C (39. místo), krásné umístění patřilo i žákům 9. A (50.), 9. B (53.), 8. C (197.) a 8. A (205.).

Všem zúčastněným v národním kole patří velká gratulace a poděkování, neboť poprvé vyzkoušeli soutěž tohoto formátu a poprali se s ní statečně.

Kristýna Šmakalová