Úspěchy na soutěžích

DOPRAVNÍ SOUTĚŽ MLADÝCH CYKLISTŮ

21.5.2015     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

I v letošním školním roce se zúčastnila naše škola Dopravní soutěže mladých cyklistů. Tato soutěž je určena žákům 5. – 9. ročníků ZŠ. V oblastním kole Mohelnicko mezi sebou soutěžily tyto školy: ZŠ Dubicko, Úsov, Loštice, Rohle, Vodní a Mlýnská. Do kola okresního postoupily 2 nejúspěšnější školy v mladší a starší kategorii. Soutěžilo se v těchto disciplínách:
a) test z pravidel silničního provozu
b) jízda zručnosti – 9 překážek
c) jízda po dopravním hřišti
d) zdravotní příprava – test
Mlýnské, jako jediné škole, se podařilo postoupit do okresu v obou kategoriích, když mladší žáci ve složení Barbora Horová (5. B), Carla Osičková (5. B), Matěj Keprt (5. B) a Jakub Fritscher (6. B) soutěž vyhráli. Starší žáci – Vendula Brulíková (8. A), Monika Seidlová (8. A), Milan Gallo (7. B) a Aleš Plhák (7. B) pak byli na 2. místě.
O týden později se uskutečnilo opět na mohelnickém dopravním hřišti okresní finále, kde bojovaly postupující školy ze Šumperska, Zábřežska a Mohelnicka. Toto kolo však bylo pro „Mlýnky“ poměrně smolné. Den před soutěží se totiž zranil Matěj Keprt z mladší kategorie, a následně jsme museli i pozměnit soupisku. Za tým nakonec nastoupili Barbora Horová (5. B), Carla Osičková (5. B), Ivo Unzeitig (6. B) a Lukáš Dunovský (6. B). I přes tuto neplánovanou změnu se podařilo tomuto improvizovanému týmu obsadit 3. místo. Ještě smolnější průběh měla soutěž ve starší kategorii. Ve třech disciplínách byli „Mlýnci“ absolutně nejlepší, když nasbírali pouze 14 trestných bodů. Ale v poslední disciplíně – testu z pravidel silničního provozu obdrželi 125 trestných bodů, a tím se umístili na 2. místě, když zvítězili starší žáci z Hanušovic.
Tímto děkujeme žákům za dobrou reprezentaci naší školy. Nebýt tolika obdržených trestných bodů, tak jsme mohli vyhrát a postoupit do krajského kola. Někdy prohře pomůže náhoda, někdy neznalost teorie, ale jen praxe.

Mgr. Milan Horký, učitel dopravního výchovy