Úspěchy na soutěžích

Další sportovní úspěchy

13.3.2012     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

V úterý 13. března se uskutečnilo okresní finále žáků ve futsale. Jako tradičně se organizace zhostila Základní škola na Mlýnské ulici.
Tohoto okresního kola se zúčastnilo celkem 8 družstev, která postoupila z kol základních. Byla to družstva: IV. a VI. ZŠ Šumperk, ZŠ Bludov, ZŠ+MŠ Sudkov, ZŠ+MŠ Údolí Desné, ZŠ Loštice a obě mohelnické školy: ZŠ Vodní a pořádající ZŠ Mlýnská. Po rozlosování se týmy utkaly ve 2 skupinách každý s každým, když jednotlivá utkání se hrála na 1 x 10 minut. Tento populární sport si nachází své příznivce i v řadách chlapců navštěvujících základní školu a je skvělou zimní přípravou na zápasy venku. Od úvodního hvizdu byla vidět jasná převaha družstev, v jejichž středu hráli hoši hrající žákovské soutěže ve velké kopané.
Celkovým vítězem a přeborníkem okresu Šumperk ve futsale se pro rok 2012 stali žáci z pořádající ZŠ Mlýnská. Jejich hlavní předností byla rychlost, sehranost, technická vyspělost, houževnatost, přesná střela a rovněž takticky vedený boj a nezbytné štěstí. K poměrně hladkému vítězství přispěl i velmi dobrý gólman a obrana, která kapitulovala pouze jednou. Na druhém místě skončili hoši ze IV.ZŠ Šumperk. Pomyslný bronzový stupínek pak obsadili hoši z Rapotína, tzn ze ZŠ+MŠ Údolí Desné, bramborové 4. místo získala VI.ZŠ Šumperk. Nejlepšími střelci se 4 góly se stali Jan Nemeth ze IV.ZŠ Šumperk
a Adam Bartel ze ZŠ+MŠ Údolí Desné. Dalšími úspěšnými playery se stali domácí hráči Jan Marák a Jiří Šincl s 3 přesnými střelami do brány.
Škoda jen, že tato soutěž nebyla v letošním školním roce postupová, neboť tento úspěšný tým by měl určitě i další šanci se prosadit i v kole krajském. Úspěchy na poli sportovním se mohou podtrhnout: ZŠ Mlýnská se stala okresními vítězi v malé kopané, florbalu a teď i ve futsalu.

Konečné pořadí:

1. ZŠ MLÝNSKÁ
2. IV. ZŠ ŠUMPERK
3. ZŠ+MŠ ÚDOLÍ DESNÉ
4. VI. ZŠ ŠUMPERK
5. ZŠ BLUDOV
6. ZŠ+MŠ SUDKOV
7. ZŠ VODNÍ
8. ZŠ LOŠTICE

Na úspěchy ve sportu navazují i žáci z prvního stupně. I když pro tuto věkovou kategorii je méně soutěží, tak ani oni nezůstávají pozadu za staršími spolužáky. Důkazem je vítězství ve vybíjené – otevřené kategorii. V konkurenci s okolními školami (ZŠ Vodní, Loštice a Dubicko) nenašli přemožitele a po výborném výkonu postoupili do okresního finále (Šumperk, 22.3.2012). Spolu s nimi postoupili z 2. místa ještě žáci z Loštic, 3. nepostupovou příčku obsadila Vodní, poslední bylo Dubicko.

Mgr.Milan Horký, pořadatel sportovních soutěží

pozn. fotografie ze sportovních akcí naleznete ve FOTOGALERII