Úspěchy na soutěžích

Cyklista roku

15.6.2015     Aleš Plhák     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

V pátek 5. června 2015 se na dopravním hřišti uskutečnily tradiční závody žáků 4. tříd „Cyklista roku“.
Pro čtvrťáky to znamená naostro si vyzkoušet, jak zdatnými cyklisty jsou ve srovnání s dětmi z okolních škol. Soutěže se zúčastnily děti z Loštic, Dubicka a obou mohelnických škol. Shodně 24 chlapců a 24 dívek. Naši školu reprezentovalo 6 chlapců a 8 dívek.
Závodilo se v tradičních disciplínách – jízda po dopravním hřišti a dopravní testy, které byly absolvovány již při získávání „Průkazu cyklisty“. O pořadí však rozhodovaly i obratnost a poctivý trénink na překážkové dráze a znalosti ze zdravovědy.
Naši čtvrťáci se rozhodně neztratili. Velkou pochvalu zaslouží Klára Urbášková a Tomáš Stejskal, kteří se shodně umístili na 2. místě. Z děvčat dále skončila na čtvrtém místě Zuzana Vašatová, pátá Jana Fikarová, osmá Monika Berková a ve druhé desítce Aneta Zlínská, Zuzana Nováková, Viktorie Svobodová a Romana Berecková.
Chlapcům se tolik nedařilo, do první desítky se probojoval už jen Radek Trebula.
Ondřej Pobucký, Tadeáš Bednář, Jakub Kroupa a Martin Klavač figurovali ve druhé desítce.
Mgr. Z.Arnoštová