Úspěchy na soutěžích

Atletický čtyřboj

26.9.2015     Milan Horký     zpět do sekce Úspěchy na soutěžích

Další z vrcholů žákovského sportovního podzimu bylo okresní finále žáků v Atletickém čtyřboji. Hned den po oblastním kole v přespolním běhu, ze kterého postoupila do okresu všechna 4 družstva, proběhl v době pěkného babího léta na Tyršově stadionu v Šumperku mezi žáky oblíbený, ale i obávaný Atletický čtyřboj. Vždyť mít výborné a vyrovnané výsledky ve sprintu, hodech, skocích a vytrvalosti, to prověří výkonnost každého zúčastněného závodníka.
Naše škola měla zastoupení tak jako loni ve všech 4 věkových kategoriích. Škoda jen, že jsme nemohli nastoupit v nejsilnějším složení, protože se několik dobrých závodníků omluvilo pro lékařská vyšetření nebo nemoci. Nejvíce se dařilo mladším chlapcům, kteří obsadili v silné konkurenci pěkné 6. místo. Starší hoši skončili 7., mladší děvčata 11. a starší žákyně 13. Celkem se zúčastnilo 315 závodníků z 19ti škol šumperského okresu. Z individuálních výsledků se nejlépe předvedl skvělým výkonem Jakub Nosek z 9. A, když v konkurenci 80 starších žáků obsadil vynikající 2. místo za 1800 bodů, pouhé 4 body za vítězem. Jeho nejlepší výkon byl ve skoku vysokém. Tuto disciplínu vyhrál, když překonal laťku ve výšce 160 cm na první pokus, čímž vytvořil rekord naší školy.
Mlýnskou reprezentovali:
mladší žákyně-Mikulášková Michaela (8.A-celkově 20. místo), Svozilová Jolana (7.B-34.),Kozlanská Aneta (7.B-38.), Divišová Michaela (7.A-43.) a Eliášová Vendula (6.B-57.)
mladší žáci-Hekele Martin Robin (8.B-9.), Václavík Jakub (7.B-20.), Fritscher Jakub (7.B-36.), Bizek Matěj (7.B-47.) a Bača Filip (6.B-55.)
starší žákyně-Purkertová Nikola (9.C-32.), Pinkavová Kateřina (8.B-48.), Hamplová Klára (9.A-55.), Seidlová Monika (9.A-58.) a Mikuličková Barbora (9.B-61.)
starší žáci-Nosek Jakub (9.A-2.), Vaněk Tomáš (9.A-18.), Fiala Petr (8.A-65.), Nitsche Tomáš (8.B-66.) a Kamlar Jan (8.A-69.)